O Wiciu

Wicie to miejscowość położona między morzem a jeziorem Kopań w gminie Darłowo. Nie jest to jednak głośny kurort lecz miejscowość idealna  do odpoczynku. Miejscowość otoczona jest lasami sosnowymi które zawierają dużą ilość leczniczych olejków eterycznych , związków o działaniu bakteriobójczym i przeciwzapalnym, a więc Wicie są wymarzonym miejscem na spędzanie wakacji z dziećmi. Co więcej wicie leżą na środkowym wybrzeżu Bałtyku, które jest wietrzne ,sprzyja powstawaniu bryzy morskiej oraz cząsteczek jodu , soli, bromu, selenu cynku i magnezu.  Liczne ścieżki rowerowe, szerokie, niezatłoczone i miejscami dzikie plaże sprawiają, że Wicie stają się miejscem naprawdę wyjątkowym. Wicie są miejscem cichym co zdecydowanie sprzyja wypoczynkowi.

Wicie położone są w odległości 4km od Jarosławca i 12km od Darłowa. Znajdują się tu  sklepy spożywcze, restauracje oraz punkty rozrywki. Miejscowość posiada piękną szeroką plażę na którą można dostać się główną drogą lub piaszczystym pasem przez las. Nad jeziorem Kopań jest możliwość wędkowania a w miejscowości Darłowo znajduje się aqua park. W okolicy znajduje się również stadnina koni. Miejscowość posiada wspaniałe drogi rowerowe idealne dla rodzinnych przejażdżek. Jeżeli cenicie Państwo spokój, zdrowie i naturę,  chcecie Państwo odpocząć , odzyskać spokój, wyciszenie i zdrowie to Wicie są idealnym do tego miejscem.

Link do filmu o naszej miejscowości:

W okolicy znajduję się kilka szlaków turystycznych takich jak:

  • Szlak Cystersów (23km)- Darłowo Bobolin – Dąbki. Jest to szlak obejmujący klasztory zakon Cystersów i jest jedną z najatrakcyjniejszych tras turystycznych regionu. Wycieczka owym szlakiem pogłębia wiedzę o naszych korzeniach oraz wzbudza wiele refleksji. Klasztory Cystersów niegdyś były ważnymi ośrodkami kultury, nauki i medycyny. Cystersi wiele modernizacji w rzemiośle i rolnictwie. Malowniczy szlak prowadzi przez 11 miejscowości związanych z zakonem:

a) Bierzwnik,
b) Krzęcin,
c) Pełczyce,
d) Recz,
e) Marianowo,
f) Kołbacz,
g) Cedynia,
h) Szczecin,
i) Wolin,
j) Koszalin,
k) Bukowo Morskie.

  • Koszaliński szlak nadmorski jest to obszar krajobrazu chronionego jak również jest częścią szlaku międzynarodowego biegnącego tutaj z Francji do Braniewa. Szlak przebiega wzdłuż Bałtyku z Dźwirzyna do Wicia. Na owym szlaku znajdują się lasy mieszane, jeziora przymorskie. Szlak jest idealną ścieżką edukacyjną, która dla dzieci może być okazją do poznawania świata.
  • Szlak wiatraków jest idealną trasą turystyczną, która zaczyna się przy Zamku Książąt Pomorskich a kończy w miejscowości Wicie. Podążając tym szlakiem można podziwiać obiekty sakralne, świeckie, pomniki przyrody oraz park elektrowni wiatrowych jak i jezioro Kopań.

Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube